Závěr zimní části 10. ročníku tenisového okruhu BABOLAT TOUR 2012 – babytenis

BABOLAT TOUR 2012 – zima, finále okruhu babytenisu – 31.3.2012, Olomouc
V sobotu 31. března se v Olomouci uskutečnil poslední turnaj babytenisu halové sezóny a tenisového okruhu BABOLAT TOUR 2012 – zima. Letošní okruh byl tvořen pěti základními turnaji a šestým masters. K závěrečnému turnaji se sjelo celkem 22 dětí, chlapci byli v převaze, hodně dívek v letošním roce upřednostnila samostatné turnaje pro děvčata, což je škoda pro tuto věkovou kategorii.
Venkovní teplota vytvořila v přetlakové hale Sport Centra Olomouc příjemné podmínky a turnaj masters se po prezentaci a nalosování do základních skupin rozehrál do pěkného tempa. Již v základních skupinách byly k vidění krásné a vyrovnané zápasy, protože umístění v tabulce ovlivňovalo nasazení do pavouků o konečné pořadí v masters a tím zisk bodů pro konečné pořadí na okruhu.
Na mnohých dětech byl vidět výkonnostní vzestup, což je výsledek jejich pravidelné zimní přípravy na letní sezonu v babytenisu. Můžeme konstatovat, že i v této kategorii se děti již po celý rok věnují tenisové přípravě a tréninku.
Vítězství v turnaji masters si vybojoval Adam Jurajda – TK Agrofert Prostějov, když ve finálovém utkání porazil 4:1 Richarda Postupu – TK SC Ostrava. Třetí místo po boji získal Šimon Mališ – TK SC Ostrava vítězstvím 4:3 nad Janem Zbořilem – Olomouc. Turnaj masters byl vyhodnocen a odměněn medailemi samostatně a bodový zisk se započítával do konečného pořadí na okruhu. V konečném pořadí okruhu byly děti vyhodnoceny chlapci a děvčata samostatně a kromě medailí a pohárů obdržely krásné věcné ceny.
Vítězům zimního okruhu blahopřejeme a všem přejeme hodně píle a vůle do další přípravy na náročnou letní tenisovou sezonu.

Konečné pořadí okruhu BABOLAT TOUR 2012 – zima:
Chlapci:
1.místo Adam Jurajda – TK Agrofert Prostějov, 2.místo Richard Postupa – TK SC Ostrava, 3.místo Jan Zbořil – TO TJ MILO Olomouc, 4.místo Šimon Mališ – TK SC Ostrava, 5.místo Jakub Černý – Orlová, 6.místo Filip Klemens – TK SC Ostrava, 7.místo Marek Častulík – TO TJ MILO Olomouc, 8.místo Michal Glocman – Opava
Děvčata:
1.místo Linda Klimovičová – TREND SPORT, o.s. , 2.místo Karolina Bartusek – KS Mostos Hal Zabrze Polsko, 3.místo Klára Kulhánková – TREND SPORT, o.s. , 4.místo Denisa Dobešová – Vidče, 5.místo Kateřina Kubschová – TREND SPORT, o.s.