Závěr Babolat Tour

BABOLAT TOUR 2011 je již minulostí…..

O víkendu 10. a 11.září byl zakončen 9. ročník tenisového okruhu BABOLAT TOUR 2011, jeho letní část. Proti plánovanému termínu konání obou masters došlo ke změně a to z důvodu, že výbor TK Krnov bezdůvodně na poslední chvíli odmítl poskytnout, smluvně potvrzený, tenisový areál pro uspořádání turnajů. Nakonec se podařilo zajistit náhradní areály v pozměněných termínech, což mnohým hráčům způsobilo problémy a své masters neodehráli. Omlouvám se tímto všem hráčům a hráčkám za tuto nepředvídanou komplikaci a způsobené problémy s účastí na masters.

V sobotu
10. září se uskutečnilo závěrečné masters minitenisu na kurtech v areálu STK – Sportovního Centra Olomouc, Smetanova 30, Olomouc.

Do závěrečných bojů se přihlásilo 39 dětí a turnaj se odehrál na šesti minitenisových kurtech.  Po nasazení po dvou hráčích do šesti základních skupin, podle průběžného pořadí na okruhu, se turnaj rozběhl do velkého maratonu. Pro konečné pořadí v základních skupinách se odehrálo 108 utkání do osmi bodů na 2 vítězné sety. Po základních skupinách  hráči po dvou ze skupiny postupovali do pavouků o konečné pořadí.

Vítězem turnaje se stal Adam Křesina ze Šumperka, když v nádherném finále plné pěkných výměn porazil Honzu Hrazdila z Uherského Hradiště. Třetí místo vybojoval Jakub Menšík z Prostějova, který porazil v tomto utkání Kláru Kulhánkovou z Červenky. Další pořadí dětí najdete na našem webu.

Děti za převedené výkony musíme pochválit, pro některé to byl první turnaj a první zkušenost s turnajovou hrou a pro další děti, ty sedmileté, zase rozloučení s kategorií minitenisu. Od příští sezony budou hrát kategorii babytenisu na velkém hřišti. Pro všechny děti byly připraveny poháry, medaile a pěkné ceny.

Vítězi Adamovi Křesinovi blahopřejeme, samozřejmě i ostatním dětem a přejeme hodně píle a nasazení do dalších tréninků a přípravy na novou sezonu.

V neděli 11. září se v 8,30 prezentovaly děti k masters babytenisu v Tenis centru Opava, Karlovecká 1b, Opava. Masters babytenisu hráli chlapci a děvčata samostatně. Prezentovalo se sedm děvčat a šestnáct chlapců. U děvčat byla snížena podmínka pro účast na masters na dvě účasti na okruhu, u chlapců byla tato podmínka taky snížena na tři účasti na okruhu a byly uděleny čtyři volné karty.

Děvčata turnaj odehrála ve finálové tabulce, kde hrály na jeden set do šesti gamů. Vítězství si vybojovala Alexandra Silná z Rožnova p/R, na druhém místě se umístila Karolína Bartusek z KS Mostos Hal Zabrze a třetí místo patří Natálii Lyčkové ze Staré Bělé.

Chlapci základní část masters hráli ve čtyřech základních skupinách. Do každé skupiny byli nasazeni dva hráči dle průběžného pořadí na okruhu a ostatní byli nalosováni. Po odehráni utkání v základních skupinách, první dva ze skupin postoupili do finálového pavouka o 1. místo a ostatní do pavouka o 9.-16. místo.

Vítězství si vybojoval Richard Postupa z Ostravy, když ve finále přehrál Daniela Galušku z Města Albrechtic. Na třetím místě se umístil Michal Hájek z Bruntálu a těsně pod stupni vítězů skončil Radek Divila z Olomouce.

Vítězům masters babytenisu blahopřejeme k vítězství a k předvedeným výkonům. Nesmíme opomenout i ostatní hráče a hráčky, hlavně jejich nasazení do každého zápasu, ve kterých předváděli krásné tenisové výkony ve finálovém turnaji. Přejeme všem hodně píle a nasazení do dalších tréninků a přípravy na novou sezonu. I zde v této kategorii babytenisu mnoho dětí končí a přechází do kategorie mladších žáků. Všem přejeme hodně úspěchů a trpělivosti v náročné přípravě.

Turnaji masters byl ukončen 9. ročník BABOLAT TOUR 2011, oba závěrečné turnaje se vydařily, jak po sportovní stránce kde děti předváděly skvělé výkony, tak i po organizační kdy se podařilo zajistit hladký průběh finálových turnajů v náhradních areálech za pěkného počasí.

Všem účastníkům děkujeme za účast na okruhu a těšíme se na setkání na dalších turnajích jubilejního 10. ročníku BABOLAT TOUR 2012.