Turnaj MŽ – ročník 2002 – Olomouc 7.1.2012

Turnaj ročník 2002 ml. žáci, žačky 7.1.2012, Olomouc

Po minitenisovém turnaji byl uspořádán tréninkový turnaj pro děti přecházející do kategorie mladšího žactva.
Původně byl připravován pro děvčata, jenže pro malý zájem byl turnaj rozšířen o chlapce a i o ročník 2003 a 2001. Smyslem bylo, aby všichni účastníci odehráli co nejvíce utkání a pokaždé s jiným soupeřem.
Napřed všichni hráli spolu ve skupinách a pak v pavouku děvčata a chlapci samostatně o vítězství v turnaji.
Mezi děvčaty zvítězila Adéla Kučerová, Rožnov p/R, když ve finále porazila 5/2 Valentýnu Paštikovou, Olomouc. Třetí místo si vybojovala Rozálie Dohnalová, Prostějov, po vítězství 5/2 nad Petrou Žilovou, Olomouc.
U chlapců zvítězil Jan Zbořil, 5/2 nad Radkem Večerkou, oba Olomouc a třetí místo si vybojoval 5/1 Robin Kapitán, Vrbno p/P nad Markem Častulíkem, Olomouc.
Ve čtyřhře, kdy dvojice byly vytvořeny podle přání hráčů si vítězství vybojovali Radek Večerka s Janem Zbořilem nad dvojicí Adéla Kučerová, Izabela Heinzová.
Turnaj se vydařil, dle vyjádření účastníků, a splnil cíl, odehrát co nejvíce utkání a tak si dobře zatrénovat a vyzkoušet si své tenisové umění. Všichni byli odměněni poháry a medailemi, takže všechny chmury z nevydařených úderů byly nahrazeny úsměvem.
Při ukončení turnaje se všichni účastníci shodli, že takový turnaj ještě v letošní zimní přípravě zopakujeme. Těšíme se na účast dalších dětí v turnaji.