MORAVIA OPEN CUP – minitenis, 5.3.2011, Olomouc

MORAVIA OPEN CUP – minitenis, 5.3.2011, Olomouc

V sobotu 5. března se uskutečnil v hale Sport Centra Olomouc I. ročník přeboru Moravy v minitenisu za velmi pěkné účasti 20 dětí ze širokého okolí regionu Moravy a Slovenska. Určitě chyběla spousta malých nadějných hráčů, hlavně z jihu Moravy, protože termín trochu kolidoval s jiným turnaji minitenisu. Nevadí, pro příští rok bude termin turnajů lépe zkoordinován.
Přesto se na turnaj sjela dobrá konkurence hráčů a hráček a po nalosování do 4 základních skupin se turnaj rozehrál na plné obrátky. Los byl k některým tvrdý, ale děti si s tím velmi dobře poradily a bez větších problémů hrály každý zápas naplno. Jen škoda, že do některých her zasahují velmi aktivně rodiče a nenechají to na dětech, ať si to vybojují fair play sami. Jen tudy vede cesta k úspěchu našich malých ratolestí.
Po základních skupinách se začalo hrát o konečné umístění v turnaji v pavouku o 1.-8. místo a o 9.-20. místo. Samozřejmě, že se opět některé prohry neobešly bez slziček, ale všechna zklamání vynahradila odměna za konečné umístění v turnaji, medaile a plyšový dárek. Tato odměna dala zapomenout na všechny neúspěšné údery a těsné prohry.
Do finále se probojoval Jakub Černý a Adam Křesina a ve třísetovém napínavém finále zvítězil Jakub. Adam se snažil změnou rytmu hry a tlakem Jakuba přehrát, jeho tlak měl více chybiček a Jakub toho využil k vítězství. Aktérům finále k předvedené hře gratulujeme.
V boji o třetí místo v turnaji se utkaly pravidelné soupeřky o přední umístění na turnajích Vanesa Šulcová a Linda Klimovičová. Třísetové klání si v závěru přiklonila na svou stranu Linda a získala třetí místo, čtvrté zůstalo na Vanesu, ale nedá se mluvit o neúspěchu, obě hráčky jsou velmi vyrovnané, každá má jiné pojetí hry a jen momentální pohoda rozhoduje, kdo zvítězí, kdo porazí toho druhého.
Všem hráčům k výsledkům blahopřejeme a těšíme se na další účast dětí na turnaji minitenisu – masters, který se bude hrát v sobotu 2.4.2011 v Opavě. Tady se turnaj minitenisu ještě nikdy nekonal, rádi Vás uvítáme v novém a pěkném prostředí „Tenisového Centra Opava.
dm

Komentáře do této části jsou již uzavřeny.

Sponzoři
baner
Archivy