Morava Cup pro Pernillu Mendesovou

Morava Cup pro Pernillu Mendesovou
OPAVA – Opavské Tenis centrum nedávno hostilo kvalifikační turnaj o dvě místa na mistrovství České republiky žen. Velké a dramatické bitvy spolu svedla dvacítka tenistek. Vítězství vybojovala Pernille Mendesové z Opavy, která v současnosti hraje za Precolor Plus Přerov.

Ve finále se utkala s loňskou vítězkou Morava Cupu Janou Matouškovou z Liberce. Obě tenistky si mohly tak trochu oddechnout, jelikož si postupem do závěrečného klání turnaje v singlu zajistily účast na MČR. Finálový zápas byl i tak obzvláště vyrovnanou partií. První set získala Pernilla Mendesová až v tie-breaku. Ve druhém pak sebrala soupeřce podání a zvítězila 7:5. „Šlo skutečně o velmi vyrovnanou záležitost. Nedá se říct, že by Jana Matoušková propadla. Rozhodovalo několik míčů,“ poznamenal ředitel Morava Cupu Dušan Machovský. Největším překvapením celého turnaje je bezesporu sama vítězka. Přestože nepatřila k nasazeným, prošla pavoukem až do finále, které dokonce korunovala výhrou. „Určitě se to nečekalo. Každopádně umístění Mendesové v žebříčku neodpovídá jejím současným výkonům. Je na tom moc dobře,“ pokračoval Dušan Machovský na adresu tenistky Precolor Plus Přerov, která vyřadila i turnajovou dvojku Karolinu Čechovou. Ta si reputaci trochu napravila ve čtyřhře, kde společně s Andreou Martinovskou (TK Sparta Praha) doslova vydřela vítězství nad Monikou Svobodovou (HTK Třebíč) a Janou Matouškovou. Utkání se lámalo až v královském tie-breaku rozhodujícího třetího setu.
Celkově jsou dojmy z letošního Morava Cupu trošku rozpačité. Nakonec se totiž změnil počet přihlášených. V pavouku původně figurovalo 31 tenistek. Tento počet se ovšem posléze zredukoval na 20. „Sedmnáctý ročník byl poznamenán nízkou účastí. Spousta hráček se odhlásila, což mě mrzí. Podle mě to byla dobrá příležitost pro dorostenky ať už z Opavy anebo ze širokého okolí. Jinak všechno klaplo. Počasí, organizace s opavským Tenis centrem a tak podobně,“ zmínil Dušan Machovský a na závěr se trošku podrobněji věnoval úrovni tenisu, který mohli diváci v průběhu týdne vidět: „Myslím si, že úroveň turnaje byla velmi dobrá. Samozřejmě s mužským tenisem to nejde srovnávat. Chlapi hrají rychleji, agresivněji. To je ale něco jiného.“
Výsledky dvouhry. Finále: Pernilla Mendesová – Jana Matoušková 7:6(2), 7:5. Semifinále: Jana Matoušková – Monika Svobodová 6:3, 6:7(6), 6:4, Pernilla Mendesová – Eva Rutarová (TK Agrofert Prostějov) 7:6(2), 3:6, 7:6(3). Čtyřhra finále: Karolina Čechová, Andrea Martinovská – Monika Svobodová, Jana Matoušková 7:6, 2:6, 1:0(7).
PETR DUŠEK, deník

Komentáře do této části jsou již uzavřeny.

Sponzoři
baner
Archivy