MČR BabyTenis

VI. Mistrovství ČR družstev v babytenisu

„Memoriál Zdeňka Kocmana“

17.9. 2011 Prostějov

             Náš tým TREND SPORT-LAMA vítězstvím v přeboru družstev babytenisu SmTS 3.9. v Přerově se kvalifikoval
mezi osm nejlepších týmů ČR družstev babytenisu.

V sobotu 17. září  2011 se v Prostějově uskutečnilo finále VI. ročník Mistrovství ČR družstev babytenisu – „Memoriál Zdeňka Kocmana“ z účasti družstev I. ČLTK Praha, TK NERIDÉ, TK Agrofert Prostějov, TREND SPORT, o.s., TK Škoda Plzeň o.s., TK Strakonice, TO TJ Tesla Pardubice a LTK Start Liberec.

Po zahájení a rozlosování mistrovství naše družstvo nastoupilo proti družstvu I. ČLTK Praha s  cílem pokusit se loňského mistra ČR porazit a postoupit do finálové čtyřky. Po prvních dvou dvouhrách jsme prohrávali 0:2 , další dvě dvouhry vyhrálo naše družstvo a nejnapínavější utkání se odehrálo mezi čtvrtými hráči obou družstev, našim Michalem Hájkem a Sárou Paroulkovou, zápas se rozhodl až v tie-braeku, který vyhrál Michal. Po dvouhrách byl stav srovnán na 2:2 a o celkovém výsledku utkání rozhodovaly čtyřhry. Jednu čtyřhru vyhrálo naše družstvo a druhou soupeř. Opět stav utkání nerozhodný, tak rozhodovaly gamy o postupu mezi čtyři nejlepší družstva, kam postoupilo o 8 gamů (31:23) družstvo I. ČLTK Praha. Nutno vyzvednout výkon celého našeho družstva, že se nezaleklo věhlasného soupeře a bojovalo o každý míč, o každý gam a připravilo tak silného soupeře o hodně sil. Tato první a jak se ukázalo i poslední porážka družstvo nezaskočila a  v boji v malém finále o 5.-8. místo se do soupeře LTK Start Liberec pustilo se vší silou a podařilo se utkání vyhrát 5:1. V boji o 5. místo s družstvem TK Škoda Plzeň se podařilo soupeře porazit již ve všech dvouhrách a za stavu 4:0 bylo utkání ukončeno pro nedostatek času utkání dohrát za denního světla.

Na první pohled by se mohlo říci, že se nejedná o dobrý výsledek, ten malý krůček chyběl. Přesto je nutno vidět umístění našeho družstva jako úspěšnou reprezentaci naší Severomoravské tenisové oblasti a našeho klubu TREND SPORT. Hráči nepodlehli strachu ani nepřízni losu a bojovali ze všech sil o co nejlepší výsledek v každém zápase. Ostatní členové družstva své spoluhráče neustále povzbuzovali, drželi palce a byli jim kamarádskou oporou, prostě super parta.

Přes náročnou půlroční přípravu, kdy se družstvo sjíždělo ke společným tréninkům z různých koutů naší oblasti Jeseníku,
Města Albrechtic, Bruntálu, Opavy, Vratimova a Ostravy do různých hal nebo na kurty do Hradce nad Moravicí, které sloužily jako domácí kurty pro přípravu a soutěž družstev je postup a výsledek v samém finále na M ČR úspěšným vystoupením.

Nedílnou zásluhu na přípravě a úspěchu má i trenér Saša Ostroborodov, který svými zkušenostmi napomohl ke zlepšení herního projevu jednotlivých hráčů. Nesmí se zapomenout, že takovou přípravu nelze realizovat bez podpory rodičů a jejich nadšení, kteří družstvu „trendíků“, jak se kluci pojmenovali, se zodpovědně věnovali a každou společnou přípravu a zápasy nevynechali, zato jim patří dík.

Celá realizace přípravy, účast v soutěži družstev a ve finálových turnajích by se neobešla bez hlavního sponzora. Nutno poděkovat hlavnímu společnosti Kajot, která nám svými prostředky umožnila tak rozsáhlou a dobrou přípravu družstva a vytvořila podmínky pro přípravu všech hráčů, děkujeme

Co říci závěrem, na dlouhé cestě na MČR to nebylo jednoduché, nějaké chyby se udělaly, přesto se vše zdárně zvládlo a byla to krásná tečka v kategorii babytenisu pro většinu členů družstva, které hrálo v tomto složení:

TREND SPORT-LAMA

Horák Ondřej, Vršovice

Postupa Richard, Ostrava

Galuška Daniel Damián, Město Albrechtice

Jüttner Dominik, Dolní Lutyně, Vratimov

Hájek Michal, Bruntál

Viterna Marek, Jeseník

Klemens Filip, Ostrava

Havránek Jakub, Ostrava

kluci za všechny, děkujeme

Dušan Machovský

  • MČR BabyTenis_pavouk
  • Komentáře do této části jsou již uzavřeny.

    Sponzoři
    baner
    Archivy