Krnov opět ožil tenisem

KRNOV/Region 1.6.2010 – Největší tenisová událost roku v našem regionu přilákala do Krnova hojný počet nadějných českých tenistek.

   Dne 24. května odstartoval v Krnově patnáctý ročník tenisového turnaje kategorie „A“ Morava Cup, který pro finalistky znamená přímý postup na mistrovství republiky. „Tento turnaj je velká příležitost pro mladé hráčky, dostat se přímo do hlavní soutěže mistrovství republiky nazývané Rieter Cup“. To se koná koncem června v Ústí nad Orlicí,“ vysvětlil ředitel turnaje Dušan Machovský.

   V České republice se konají dva kvalifikační turnaje. Jeden v Čechách a druhý na Moravě. Krnovského Morava Cupu se zúčastnily hráčky z celé české republiky. Letos jich na turnaj přijelo dvacetdevět. Účast nemalou měrou ovlivnilo nepříznivé počasí, ale i tak je to podle slov Dušana Machovského pěkná účast. Na kurtech se sešel velký počet kvalitních hráček.  „Pro letošní jubilejní ročník jsme měli zájem uspořádat kvalifikaci obou kategorií, ale nakonec nám byla přidělena jenom kategorie žen. Nic ale neubralo na kvalitě a zajímavosti turnaje. Diváci měli možnost zhlédnout spousty urputných bojů o vítězství“, uvedl Machovský

   Čtvrtečním dnem celý turnaj vyvrcholil finálovými zápasy, kde se utkali ti nejlepší. Z prvního místa se po urputných bojích ve dvouhře radovala Barbora Krejčíková (Slovan Ivančice) na druhé příčce se umístila Nikola Horáková (Severočeská tenisová Ústí n/L).

   O bronzové třetí místo se rozdělila Petra Hynková (LTC Pardubice) a Tereza Martincová (I. ČLTK Praha). Ve čtyřhře obsadili první místo Budilová Tereza a Martincová Tereza (obě I. ČLTK Praha) a na druhém místě skončily Němečková Klára (TK Olymp-Orel Praha) a  Baštářová Radka (TK PBtisk Bohutín) „Vítězkám bych chtěl popřát hodně štěstí na mistrovství České republiky“, popřál tenistkám Dušan Machovský.

Komentáře do této části jsou již uzavřeny.

Sponzoři
baner
Archivy