BABOLAT TOUR 2013 – léto, babytenis I. – 8.6.2013, Opava

BABOLAT  TOUR  2013 – léto, babytenis I. – 8.6.2013, Opava

První víkend po dlouhodobém deštivém počasí nám umožnil otevřít letní část tenisového okruhu turnajů pro děti BABOLAT TOUR 2013.

Babytenisté se k prvnímu turnaji sjeli do Opavy, do krásného prostředí Tenisového centra Opava na Karlovecké ulici. Krásnou atmosféru již od ranních hodin dokreslovalo sluníčko a po slavnostním nástupu všech hráčů a rozlosování mohl turnaj začít. Již tradičně hráli chlapci a děvčata dohromady a v desíti skupinách začali boje o postup do finálového pavouka, kam postupovali první dva hráči z každé skupiny. Ostatní hráči z třetího a čtvrtého místa skupin hráli dolního pavouka.

Je velmi potěšující, že kromě pravidelných účastníků turnajů přijelo hodně nových hráčů a hráček za první turnajovou zkušeností nebo vyzkoušet si jiný turnaj.

Po zahájení od prvních úderů bylo vidět, že všichni přes zimu nezaháleli a průběžně se připravovali na letní sezonu. Na některých výkonech se sice projevila nervozita ze hry, ale možná někdy větší nervozita rodičů, kteří byli plni očekávání, jak jejím ratolestem se v turnaji povede. Někdy to nevyšlo podle představ, ale na dalším turnaji to bude zase o něco lepší, je to přece jen sport. Hlavně, že to děti baví a mají radost z každého dobrého výsledku, jsou na začátku své tenisové kariéry.

V turnaji zvítězil Michal Glocman a druhé místo po urputném boji patří Jakubovi Černému, oba startující v družstvech za TK Agrofert Prostějov, blahopřejeme. Třetí místo vybojoval Martyn Pawelski, Gliwice Polsko, když v boji o třetí příčku porazil Maria Kirkova, TA Prešov, Slovensko. Výsledky ostatních dětí jsou na web stránkách.

Závěrem všem dětem blahopřejeme k předvedeným výkonům a budeme se těšit na setkání s vámi na dalším turnaji okruhu, který se uskuteční v Olomouci 29.6.2013 – rozpis okruhu.