BABOLAT TOUR 2012 – zima, minitenis V. – 17.3.2012, Olomouc

BABOLAT  TOUR  2012 – zima, minitenis V. – 17.3.2012, Olomouc

Za letního počasí v sobotu 17. března se v tenisové hale Sport Centra Olomouc uskutečnil předposlední turnaj minitenisu okruhu BABOLAT TOUR 2012 – zima.

Turnaj byl obohacen o nové tváře minitenistů, kteří zavítali na náš turnaj. Kromě největší skupiny dětí z TK Agrofert Prostějov přijely děti z Jihlavy, Havlíčkova Brodu, Hradce nad Moravicí, Zlína, Ostravy, Mohelnice, Lán, Frýdlantu nad Ostravicí a Olomouce.

Podmínky pro děti byly náročné, v poledních hodinách se rtuť na teploměru vyšplhala až k 35-ti stupňům. Děti náročné podmínky zvládaly dobře a po celý turnaj urputně bojovaly o každý bod v utkání s cílem dosáhnout co nejlepší výsledek.

Po prezentaci byly děti nalosovány do 6-ti základních skupin, po odehrání skupin první dva postupovali do pavouka o první místo, ostatní ze skupin do pavouka o další umístění v turnaji. Bylo odehráno celkem 96 utkání a všichni po ukončení turnaje předáním pohárů, medailí a věcných cen odjížděli spokojeně domů.

V turnaji zvítězil Jakub Menšík – TK Agrofert Prostějov, když ve finále porazil 2:0 druhého v turnaji Nikolase Fedaska – TK Jihlava. Na třetím místě skončil Luboš Laštovička – TK Havlíčkův Brod vítězstvím 2:1 nad Jakubem Kočí – TK Agrofert Prostějov. Páté místo vybojovala Kristýna Tomajková – Olomouc, TK Agrofert Prostějov, šesté místo Karel Onderka – SK Hradec n/M, sedmé místo Jiří Látal – Olomouc, ITS tennis centre a na osmém se umístil Marek Veselý – TK Agrofert Prostějov.

Vítězi blahopřejeme k vítězství v turnaji a k předvedenému výkonu. I ostatní dětem patří pochvala k předváděným výkonům a za velkou bojovnost.

Poslední turnaj – masters halové sezony BABOLAT TOUR 2012 – zima je pořádán v Opavě 7.4.2012, všichni hráči jsou k finále srdečně zváni.