BABOLAT TOUR 2012 – zima, finále okruhu minitenisu – 7.4.2012, Olomouc

Závěr zimní části 10. ročníku tenisového okruhu BABOLAT TOUR 2012 – minitenis

Následující sobotu po finále okruhu BABOLAT TOUR 2012 babytenisu 7. dubna zavítaly děti k finále minitenisu do tenisové haly Tenis centra Opava. Letošní okruh minitenisu byl tvořen pěti základními turnaji a šestým závěrečným masters. Na čtyřech minitenisových kurtech děti rozehrály finálový turnaj o nejlepší umístění v konečném pořadí okruhu. Na dětech byla vidět radost ze hry a veliká touha po vítězství a v každém utkání předváděly krásné tenisové boje o každý bod v setu. Je krásné sledovat malé tenisty, jak si pěkně vedou v utkáních, jak vymýšlí taktiku jak soupeře porazit a vyhrát. Je to veliká zkušenost do jejich dalšího tenisového vývoje a nutno podotknout, že minitenis má určitě své místo v našem tenisové dění.
Po základních skupinách se opět hrálo v pavouku o konečné umístění v masters a tím v celém okruhu. Vítězství i vybojoval Jakub Menšík – TK Agrofert Prostějov, když ve finále vyhrál nad Kristýnkou Tomajkovou ze stejného klubu 2:0. Na třetím místě skončil Marek Veselý, taktéž TK Agrofert Prostějov a čtvrté místo patří Filipovi Kremserovi – TK Buly Aréna Kravaře. 5.místo Jakub Kočí, 6.místo Jakub Vymazal, 7.místo Karolina Heiderová, 8.místo Valerie Silná.
Vítězi blahopřejeme a do dalších tréninků přejeme hodně nadšení a píle, abychom se mohli opět setkat na dalších turnajích minitenisu, další začíná již v měsíci květnu.
Tímto závěrečným turnajem minitenisu byla završena zimní část okruhu BABOLAT TOUR 2012 a před námi je letní část 10. ročníku okruhu BABOLAT TOUR 2012. Motto okruhu je „Hledáme tenisové talenty“ a jsem přesvědčen, že se nám ho daří naplňovat nejen účastí dětí na turnajích, ale především hráčskou kvalitou, protože mnozí hráči jsou platnými účastníky týmů družstev na M ČR .