Babytenis 9.6.2012, Opava

Babytenis 9.6.2012, Opava

  V době přestávky soutěží družstev z důvodu konání oblastních přeborů pokračoval tenisový okruh dětí BABOLAT TOUR 2012 – léto dalšími turnaji. Tentokrát bylo místem turnajů Tenis centrum Opava, které poskytlo příjemné prostředí a podmínky pro jejich uspořádání. Byly to druhé turnaje v letní části okruhu.

Na sobotní turnaj babytenisu 9.6. přijelo třicet dětí i přesto, že hrozilo riziko nepříznivého počasí, ve kterém budou bojovat o co nejlepší výsledek. Po rozlosování a rozehrání na venkovních kurtech postupoval turnaj v klidném tempu k závěrečným pavoukům. Průběh byl narušen deštěm, ale turnaj průběžně pokračoval v hale, což přispělo k velmi malé časové ztrátě v programu turnaje. Po vyčasení se hra přesunula opět na venkovní kurty a kolem 18h byly již předávány ceny. Je velmi potěšující, že se turnaje zúčastňují děti nejen z naší oblasti, ale také z Polska a ze vzdáleného Prešova a Košic – Slovensko.

Vítězství si vybojoval Richard Postupa TK SC Ostrava, když až v tei-breaku porazil Filipa Čecha TK Agrofert Prostějov. Třetí místo si vyhrál Šimon Mališ TK SC Ostrava, díky vítězství nad spoluhráčem z družstva babytenisu Jakubem Černým a tak mu oplatil porážku z prvního turnaje v květnu. Na pátém místě se umístil Matouš Otypka SK LAMA Hradec nad Moravicí, šesté místo vybojoval Filip Klemens – další hráč úspěšného družstva babytenisu TK SC Ostrava. Sedmou příčku obsadila Zuzana Hejlová Start Ostrava a osmou Karolina Bartusek Polsko. Její umístění by bylo určitě lepší, pokud by turnaj neopustila před jeh o ukončením, škoda.

Na neděli 10.6. byl připraven dalšíturnaj minitenisu a jen s obavami se očekávalo, jaké počasí bude turnaj provázet. Deštivá varianta se nepotvrdila a tak turnaj mohl klidně probíhat za účasti slunečních paprsků na pěti minitenisových kurtech. K turnaji se přihlásily děti ze širokého okolí naší oblasti Opavy, Ostravy, Olomouce, Rožnova, Otrokovic, Prostějova a Žiliny – Slovensko.

Objevilo se zde mnoho nových dětských tváří, které přijely sbírat tenisové zkušenosti. U mnohých se sice projevila nezkušenost a herní nejistota, což je přirozené, ale přesto  statečně bojovali o každý bod v setu. Na dalším turnaji jejich výkon bude určitě zase o kousek lepší.

První místo zaslouženě vybojoval Daniel Vašenka TK Radegast, druhé místo obsadil Filip Kremser TK Buly Aréna Kravaře. Na třetí místo dosáhl Jakub Kočí TK Agrofert Prostějov a nepopulární čtvrté obsadil Adam Jecho TK Jiskra Otrokovice. Na dalších místech se umístili – na pátém Nina Surovčíková Žilina, na šestém Veronika Losková TK Buly Aréna Kravaře, na sedmém Karolína Heiderová SK Tenis Hradec nad Moravicí a osmá příčka patřila Natálii Byrtusové SK Tenis Hradec nad Moravicí.

Všem blahopřejeme a do dalších tréninků přejeme hodně trpělivosti a nadšení. Nezapomeňte, okruh pokračuje dalšími turnaji dle rozpisu.

dm

 

 

 

 

 

 

Komentáře do této části jsou již uzavřeny.

Sponzoři
baner
Archivy